Nazywam się Iwona Hechsman-Pryca. Z wykształcenia jestem pedagogiem i arteterapeutką. Moją pasją od zawsze było rękodzieło. Uwielbiam tworzyć i przetwarzać, czynić świat wokół mnie piękniejszym. Pomagam też innym, szczególnie nauczycielom i terapeutom, w przenoszeniu ich pomysłów z wyobraźni „do rzeczywistości”. Razem tworzymy unikatowe zabawki i pomoce dydaktyczne.

W 2014 roku założyłam 1. Niepubliczną Szkołę z oddziałem przedszkolnym Neo Montessori School w Myślenicach. Fascynacja pedagogiką Marii Montessori popchnęła mnie do połączenia pasji edukacyjnej z artystyczną. Kiedy urodziła mi się wnuczka, zaczęłam tworzyć własne zabawki i pomoce dydaktyczne dostosowane do jej potrzeb i zainteresowań na różnych etapach rozwoju.

Dzięki Marii Montessori wiem, jak ważne jest połączenie: ręka-oko-mózg, jak istotne (szczególnie w dzisiejszym: obrazkowym, elektronicznym i przebodźcowanym świecie) jest dla naszych dzieci ćwiczenie ich małej i dużej motoryki, pobudzanie zmysłów (w tym zapomnianego zmysłu dotyku) oraz logicznego myślenia i wyobraźni (lewa i prawa półkula mózgu). Dzięki arteterapii zrozumiałam, jak ważny i terapeutyczny jest sam proces tworzenia, dlatego za pomocą warsztatów na żywo i on-line zachęcam rodziców i nauczycieli do samodzielnego szycia zabawek dla swoich dzieci.

Wiem także, że zabawa jest najlepszą formą edukacji, dlatego staram się tworzyć zabawki, które cieszą i uczą jednocześnie.

Zapraszam Cię na moje strony na Face Booku: Kreatiwonka, na której dzielę się swoimi i cudzymi pomysłami na hand-made oraz ART-I, która jest witryną mojego sklepu stacjonarnego w Myślenicach. Mam swoje tablice na Pintereście, prowadzę też bloga dla rodziców i nauczycieli.
Dziękuję za odwiedziny!:)
Iwona vel Kreatiwonka