Blog

Doceniany przez starożytnych Greków, spożywany przez Templariuszy, Majów i Indian,  nazywany „Lilią pustyni” przez Arabów, „Milczącym uzdrowicielem” przez Hindusów i „Harmonijnym lekarstwem” przez Chińczyków, stosowany przez królewskich lekarzy i kapłanów. Aloes nie przestaje fascynować naukowców, lekarzy i zwykłych ludzi. Trudno znaleźć drugą roślinę o tak bogatym składzie i szerokim spektrum działania.

ALOES – ALTERNATYWA DLA SZPITALA I APTEKI?

„Zasadź krzew Aloe arborescens, w odpowiedzi będziesz miał dostęp do kompletnej apteki, którą dobry Bóg daje nam do dyspozycji” – pisze ojciec Romano Zago, franciszkanin, który badaniu właściwości aloe arborescens poświęcił połowę swojego życia. Pracując wśród ubogich mieszkańców Brazylii, szukał dla nich taniej i łatwo dostępnej alternatywy dla szpitala i apteki. Studiował stare księgi, porównywał  doświadczenia innych zakonników, wreszcie wszedł do laboratorium…

To, co odkrył, przeszło jego najśmielsze oczekiwania.

PROSTA RECEPTURA – KOMPLEKSOWE DZIAŁANIE

Po latach badań i eksperymentów, o. Zago opracował własną recepturę nalewki z miodu i aloesu.  Recepturą podzielił się ze światem w swoich książkach „Aloes nie jest lekiem, a jednak… uzdrawia” oraz „Raka można wyleczyć”. Po lekturze tych publikacji, aż trudno uwierzyć, że ta banalna formuła, którą każdy może samodzielnie przygotować w domu, jest aż tak doskonała w skutkach!

Należy tu zwrócić uwagę, że mówimy o aloesie drzewiastym (aloe arborescens) – mniej popularnej odmianie niż np. aloe vera, która jest szeroko stosowana w kosmetyce. Zdaniem o. Zago, właśnie ta odmiana zawiera aż 70% aktywnego składnika antyrakowego.

NALEWKA OJCA ZAGO:  500 g naturalnego miodu pszczelego,  40-50 ml (6 łyżeczek) alkoholu (grappa, koniak, whisky, arak),  350 g liści aloe arborescens.

Kolce usunąć, oczyścić liście z zabrudzeń suchą gąbką (nie myć wodą!), pociąć na kawałki i zmiksować razem z miodem i alkoholem. Nie filtrować, nie gotować. Przełożyć do ciemnego pojemnika, przechowywać w lodówce.

Dawkowanie zależy do tego jaki efekt chcemy uzyskać. Zapobiegawczo, dla oczyszczenia organizmu, spożywamy raz w roku przez 10 dni jedną łyżkę stołową nalewki na 30 min przed każdym posiłkiem. W leczeniu konkretnych schorzeń dawkowanie i czas przyjmowania mikstury są ściśle określone – odsyłam do książek o. Zago.

 

ALOES – CUD NATURY?

Aloes jest kompletnym pokarmem, bogatym w witaminy, enzymy, proteiny, aminokwasy, minerały, olejki, monosacharydy i polisacharydy. Nie musisz brać już  innych suplementów diety.

Wzmacnia układ odpornościowy. Stymuluje i wyposaża twój organizm, aby sam bronił się przed chorobami.

Jest silnie odtruwający, oczyszcza z toksyn i odnawia chore komórki. Organizm może początkowo zareagować bólem, lekką gorączką lub biegunką – to znak, że odtruwanie się zaczęło i nie należy przerywać kuracji. Objawy miną po 2-3 dniach.

Zawiera przeciwutleniacze – cząsteczki neutralizujące wolne rodniki (odpowiedzialne za procesy rakotwórcze i starzenie się).

Jest nutrikosmetykiem – pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, który wypełnia zmarszczki i odżywia skórę, opóźnia jej wiotczenie.

Ma właściwości: przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, a także przeciwzapalne i przeciwbólowe. To oznacza,  że może być pomocny w walce z każdą chorobą, z rakiem włącznie.

Redukuje pociąg do alkoholu, narkotyków i nikotyny.

Stosowany zewnętrznie – przyspiesza gojenie się ran i wzrost naskórka.

NALEWKA Z ALOESU – zdrowie dla ciebie i twojej rodziny

aloes leczniczy

Ojciec Zago podkreśla na każdym kroku, by działać odpowiedzialnie i nie odstawiać na własną rękę leków bez porozumienia z lekarzem. Jeśli jesteś chory, wspomagaj nalewką proces leczenia i regeneracji. Jeśli jesteś zdrowy – zapobiegaj chorobie poprzez zdrowe odżywianie, ruch, redukcję stresu. Bóg dał nam rozum, byśmy mądrze korzystali z życia i darów natury. „Tak niewiele potrzeba do przeprowadzenia całkowitego oczyszczenia organizmu. Natomiast jeśli jutro ponownie go zatrujesz, to będzie jakby polityka czyszczenia chlewu” – pisze żartobliwie o. Zago.

Jeśli sam nie chcesz hodować aloesu i przyrządzać nalewki, możesz kupić preparat polskiej firmy Organic Life (opis). To receptura opracowana we współpracy z o. Zago i za jego zgodą. Aloes pochodzi z własnej, ekologicznej plantacji na Sycylii.

Link do sklepu: https://pl159672.organiclife.com.pl/register.html

Kup o 25% taniej! 

Wystarczy, że zarejestrujesz się w sklepie przez powyższy link i zrobisz pierwsze zakupy za minimum 153 zł, a zyskasz na stałe 25% zniżki na wszystkie produkty Organic Life, w tym sok i nalewkę z aloesu oraz bezpieczne fitokosmetyki do codziennej pielęgnacji. Sprawdzone, dlatego gorąco polecam! Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów, znajdź mnie na FB lub mailowo: kontakt@art-i.pl

Iwona Hechsman-Pryca

Dodaj komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.